Blog o oszczędzaniu sprężonego powietrza

VIDEOBLOG
Jak zabezpieczyć się przed przerwami w sprężonym powietrzu?
Czy możliwe jest zagwarantowanie sobie nieprzerwanych dostaw sprężonego powietrza? Co to są białe certyfikaty? Jak zapewnić sobie niezawodny układ sprężonego powietrza?
Podstawowe parametry. Ocena efektywności energetycznej.
Podstawowe wskaźniki informacyjne. Jak wyznaczyć wskaźnik efektywności energetycznej?
Historia pewnego audytu i jego konsekwencji.
Kalkulacja oszczędności sprężonego powietrza na przykładzie audytu on-line.

2021-11-23

Sprężarka funkcjonuje w firmie przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Jak zatem policzyć rzeczywiste koszty jej zakupu i funkcjonowania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprężarki powietrza?

2020-11-06

Czy to prawda, że system można zacząć optymalizować zdalnie? Okazuje się, że nie musimy fizycznie pojawiać się u Państwa w Zakładzie. Bardzo sprawnie możemy pomóc w procesie pomiarów, analizy potencjału oszczędności oraz wyliczenia ROI zdalnie - bez angażowania…

2019-07-24

Trwają prace legislacyjne nad nowym rozporządzeniem Ministra Gospodarki o bezpieczeństwie i higienie pracy przy urządzeniach energetycznych mającą zastąpić Rozporządzenie 492/13 z 28.03.2013. Zmiany mają dotyczyć wymagań BHP wobec wszystkich trzech grup urządzeń…

2018-07-24

Artykuł do lipcowego wydania czasopisma Szef Utrzymania Ruchu.

2018-07-24

Na organizowanej przez nas ostatnio konferencji dla Użytkowników sprężonego powietrza wywiązała się ciekawa dyskusja na temat tego kiedy należy wymienić łożyska w sprężarce (jest to tzw. remont kapitalny sprężarki - najdroższa usługa serwisowa w życiu sprężarki).

2018-07-24

"Proszę pana, jeszcze nie słyszałem, żeby od samego pomiaru zaczęły się u kogoś pojawiać oszczędności" - to zdanie często pojawia się w rozmowach na temat monitoringu systemów sprężonego powietrza.

2018-07-19

Zapraszamy do lektury wywiadu udzielonego na temat prowadzenia audytów sprężonego powietrza.

2018-07-19

Nie sprzedajemy sprężarek, za to zmierzyliśmy ich już ponad 450 oraz wykonaliśmy ponad 200 detekcji wycieków. Zapewniam, że zawsze znajdujemy oszczędności dla naszych klientów. Daje to sumy, które można liczyć już w milionach euro.

2017-09-20

Kończy się okres letni, w którym wysokie temperatury otoczenia nie ułatwiały pracy sprężarkom, osuszaczom (wszystkim tzw. maszynom cieplnym), czy też filtrom. Zaczyna się za to okres, w którym teoretycznie powinno być maszynom cieplnym po prostu lżej, ale czy użytkownicy…

2017-08-28

Skuteczna diagnostyka instalacji sprężonego powietrza powinna wyczerpująco wyjaśniać skuteczność i bezpieczeństwo jej działania. W praktyce najlepiej jest mierzyć wartość początkową strumienia powietrza (to znaczy natężenie przepływu generowanego przez sprężarki)…

2017-07-12

"Proszę pana, jeszcze nie słyszałem, żeby od samego pomiaru zaczęły się u kogoś pojawiać oszczędności" - to zdanie często pojawia się w rozmowach na temat monitoringu systemów sprężonego powietrza.

2017-06-12

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Dobre praktyki w projektowaniu i budowie systemów przesyłu i poboru sprężonego powietrza w aluminium.".