Optymalizujemy instalacje sprężonego powietrza
poprawiając ich efektywność, dzięki czemu
oszczędzamy energię
Przeprowadzamy audyty, dokonujemy pomiarów zużycia sprężonego powietrza, wykrywamy i usuwamy wycieki powietrza, szkolimy pracowników dostarczając wiedzy i dobrych praktyk w zakresie wykorzystania sprężonego powietrza.
Dla kogo pracujemy

Pracujemy z klientami różnej wielkości, posiadającymi różne potrzeby i często całkowicie odmienne instalacje sprężonego powietrza. Wspólna dla wszystkich jest jednak potrzeba optymalizacji zużycia energii potrzebnej do produkcji sprężonego powietrza tak, by idealnie dostosować jego zużycie do procesów produkcyjnych.

Wiemy jak to robić i tą wiedzą chętnie się dzielimy.

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Pomagamy przedsiębiorstwom wprowadzać zmiany organizacyjne, przeprowadzamy optymalizację posiadanej inftrastruktury tak, aby zmniejszyć zużycie energii bez konieczności ponosznia wysokich kosztów inwestycyjnych. Nasze propozycje mają krótki okres zwrotu, często poniżej 2-3 lat, dzięki czemu zaczynasz oszczędzać energię od momentu rozpoczęcia współpracy.

Duże zakłady i korporacje

Wieloletnie doświadczenie na rynku sprężonego powietrza pozwoliło nam wypracować najlepsze praktyki, które odpowiadają na kluczowe problemy największych konsumentów sprężonego powietrza. Posiadamy zasoby i kompetencje, by precyzyjnie określić kluczowe obszary, w których możemy znaleźć największe oszczędności energii.

Wstępny audyt FactFindAir

FactFindAir to statyczny audyt wykonywany przez naszych konsultantów dla Państwa bezpłatnie. Po sporządzeniu analizy przygotowujemy prezentację wyników oraz dostarczamy raport umożliwiający ocenę aktualnych nakładów finansowych i energetycznych na produkcję i pobór sprężonego powietrza oraz ocenić potencjał oszczędności oraz perspektywę czasową, w której opłaca się je Państwu osiągać.

1
Umówienie terminu audytu

W dogodnym dla Państwa i dla nas terminie planujemy audyt, podczas którego nasz konsultant odwiedzi Państwa i w ciągu ok. 2 godzinnego spotkania zbierze podstawowe informacje o Państwa instalacji, odwiedzi sprężarkownię i obszary poboru sprężonego powietrza.

2
Zebranie odczytów ze sprężarek

Potrzebujemy odczytów godzin pracy sprężarek w dociążeniu i łącznej liczby godzin pracy sprzed 7 dni od naszej wizyty, albo 7 dni po naszej wizycie. Wystarczy, że prześlą nam Państwo te dane w dogodnej dla Państwa formie.

3
Opracowanie raportu

Po uzyskaniu odpowiedzi na nasze pytania opracowujemy Raport Gospodarki Energetycznej Sprężonym Powietrzem wraz z propozycjami planu działania dla Państwa Zakładu, a następnie prezentujemy go w obecności osób, które Państwo na taką prezentację zaprosicie u Was w Zakładzie.

Decyzję o podjęciu kolejnego kroku - wdrożenie zaleceń - pozostawiamy już całkowicie Państwu, bez żadnych zobowiązań.

Blog
Jak policzyć koszty sprężarki?
Sprężarka funkcjonuje w firmie przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Jak zatem policzyć rzeczywiste koszty jej zakupu i funkcjonowania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprężarki powietrza?
2021-11-23 | czytaj więcej
Porady
Najczęstsze pytania
Po co mierzyć przepływ powietrza pobieranego, skoro dostawcy zainteresowani są tylko mocą sprężarek?
Pobierana przez sprężarkę moc jest istotną informacją, jednak tylko w połączeniu z pomiarem przepływu i ciśnienia pobieranego przez zakład sprężonego powietrza, pozwala określić faktyczną sprawność procesu jego produkcji i poboru....